Zawody strażackie

13-07-2009 13:27:13

W dniu 12.07.2009 r. /niedziela/ nasza jednostka OSP wzięła udział w Miejsko Gminnych Zawodach Sportowo-Pożarniczych, które odbyły się na stadionie w Działoszynie. Wydarzenie to miało szczególny wymiar w związku z tym, że poraz pierwszy wystawiona została do zawodów drużyna MDP.

Przed wyjazdem na zawody odbyło się uroczyste ślubowanie członków MDP. Członkom MDP wręczono legitymacje. Gratulujemy !

Zawody odbyły się na stadionie sportowym w Działoszynie. W zawodach udział wzięło: 9 męskich drużyn OSP, 1 drużyna kobieca i 2 drużyny MDP (chłopcy: Kiedosy i Szczyty) .

W sztafecie pożarniczej 3 pierwsze drużyny uzyskały kolejno czasy:

1. OSP Raciszyn: 61 sek.
  2. OSP Kiedosy: 64 sek.
  3. OSP Działoszyn: 65 sek.

1. Kiedosy: 64 sek.
  2. Szczyty: 67 sek.

W konkurencji bojowej 4 pierwsze drużyny uzyskały kolejno czasy:

1. OSP Działoszyn: 49 sek.
  2. OSP Trębaczew: 50 sek. (drużyna powtarzała konkurencję)
  3. OSP Raciszyn: 51 sek.
  4. OSP Kiedosy: 54 sek.

1. Szczyty:43 sek.
  2. Kiedosy: 59 sek.

Klasyfikacja generalna przedstawia się następująco:

I miejsce: OSP Raciszyn z łącznym czasem: 1 min. 51 sek. /111 pkt./

II miejsce: OSP Działosszyn z łącznym czasem: 1 min. 54 sek. /114 pkt./

III miejsce: OSP Kiedosy z łącznym czasem: 1 min. 58 sek. /118 pkt./

Drużyny MDP:

I miejsce: MDP Szczyty z łącznym czasem: 1 min. 50 sek.

II miejsce: MDP Kiedosy z łącznym czasem: 2 min. 3 sek.

Nasi strażacy nie zawiedli, nie zawiodła również motopompa. Jedynie jedna zprądownic nie pozwoliła naszej młodzieży uzyskać lepszego wyniku w konkurencji bojowej. Należy jednak podkreślić fakt, iż pierwszy występ drużyny MDP na zawodach i uzyskany czas jest wielkim sukcesem. Tym bardziej godnym podkreślenia, że ten wynik wypracowany został żmudnym treningiem i wielkim zaangażowaniem. Bardzo Wam gratulujemy.

Poraz kolejny nasza drużyna znalazła się w czołówce co potwierdza wysoki poziom wyszkolenia strażaków.

Zawodnikom gratulujemy  sukcesów oraz dziękujemy za wysiłek włożony w czasie treningów i samych zawodów.

Po udanych zawodach i bezpiecznym powrocie do jednostki świętowaliśmy sukces strażaków w remizie.

Napisano o tym wydarzeniu w lokalnej prasie: Kulisy Powiatu - Okazja do ćwiczeń /tekst artykułu .../.

zawody20091.jpg

zawody20092.jpg

1% podatku dla OSP Kiedosy

01-01-2011 11:05:47

Akcja 1% podatku dla OSP W KIEDOSACH

Na formularzu PIT zeznania podatkowego (Cel szczegółowy 1%), w części dotyczącej wniosku o przekazanie 1% na rzecz organizacji pożytku publicznego (OPP) należy podać dane:
Numer KRS: 0000116212
W informacji uzupełniającej należy podać cel szczegółowy 1%, tj. adres naszej OSP: OSP W KIEDOSACH, 98-355 DZIAŁOSZYN.

Otrzymane w ten sposób kwoty przeznaczymy na zakup umundurowania i sprzętu pożarniczego.

Za przekazanie 1% podatku na rzecz OSP w Kiedosach serdecznie dziękujemy.
Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej w Kiedosach