Festyn rodzinny z okazji Dnia Dziecka

31-05-2010 12:16:51

Poraz drugi zorganizowany został przez Ochotniczą Straż Pożarną w Kiedosach i Radę Sołecką wsi Kiedosy i Szczepany festyn rodzinny dla dzieci z okazji ich święta.

Dzięki pięknej pogodzie zgromadziło się wiele rodzin z dziećmi by dobrze zabawić się i wspólnie biesiadować. Organizatorzy wykazując się sprawną organizacją - przeprowadzili: biegi dla dzieci, pokaz strażacki - gaszenie pożaru, zabawę dla dzieci polegającą na strącaniu pachołków za pomocą strumienia wody z naszego wozu strażackiego, przeciąganie liny. Bardzo ciekawym punktem programu był pokaz młodzieżowych grup tanecznych, który zorganizowała Pani Bożena Wcisło. Dzieci i dorośli mogli bawić się podczas zabawy tanecznej. Cała impreza odbyła się na placu przed remizą, który był jednocześnie parkietem do tańca. Dla wszystkich dzieci przygotowaliśmy słodkie upominki, lody a dla uczestników biegów dyplomy. Miejsca od I do III nagrodzone zostały dodatkowo medalami i nagrodami, które ufundował i wręczał Pan Krzysztof Piekarz Burmistrz Miasta i Gminy Działoszyn. Cała zabawa trwała do późnych godzin nocnych i odbyła się w biesiadnej, rodzinnej atmosferze.

Wszystkim dzieciom, mieszańcom, sponsorom, druhom strażakom, osobom, które zangażowały się w pomoc (żonom organizatorów i paniom, które piekły ciasta, Pani J. Koniecznej za prawdziwy wiejski chlebek) bardzo serdecznie dziękujemy. Dzięki wspólnmu zangażowaniu i co tu dużo mówić - dzięki wielkiemu wysiłkowi i poświęconemu czasowi udało się zorganizować dla dzieciaków fajną zabawę. Mamy nadzieję, że długo będą wspominali taki Dzień Dziecka w Kiedosach i jako dorośli już ludzie będą takimi społecznikami i organizatorami jak druhowie strażacy i ich żony.

Zapraszamy do obejrzenia albumu fotografii, które najlepiej oddają smaczek tej imprezy.