Dzień Dziecka 2011 w Kiedosach już za nami

06-06-2011 17:30:27

Na wstępie relacji z tej imprezy w imieniu organizatorów chciałbym złożyć podziękowania dzieciom za udział w biegach i wspólnej zabawie, mieszkańcom za przybycie, doping i za wiejskie biesiadowanie !!!

Szczególnie serdeczne podziękowania należą się organizacjom, darczyńcom, naszym symatykom i osobom , które swoim wsparciem i pracą przyczyniły się do organizacji dziecięcej imprezy:
(słoneczka od dzieci, buziaczki od sołtysa)
Panu Rafałowi Drabowi - Burmistrzowi Miasta i Gminy DziałoszynSmile
Nadwarciańskiemu Bankowi Spółdzielczemu w DziałoszynieSmile
Cementowni WARTA S.A. w TrębaczewieSmile
Panu Zenkowi Krzemińskiemu - SołtysowiSmile
Druhom strażakom z dh Danielem Nowakiem - Prezesem OSP Kiedosy (za obsługę techniczną)Smile
Państwu Sylwi i Witkowi WiechaSmile
Państwu BożenceKiss i Marianowi Wcisło (za rarytas jakim okazały się soczyste owoceFoot in mouth)
Panu Irkowi KoniecznemuSmile
Panu Adrianowi SkoczylasowiSmile
Pani Iwonce Ranoszek Kiss (za rarytas jakim okazały się kiszone ogórki i smalec Foot in mouth)
Paniom Kiss i Panom Innocent radnym Rady Sołectwa Kiedosy

W trakcie imprezy przeprowadzone zostały biegi dla dzieci i młodzieży. Zwycięzcy biegów zostali udekorowani medalami, ufundowanymi przez Radę Sołecką i nagrodzeni sprzętem sportowym ufundowanym dzięki wsparciu finansowemu Miasta i Gminy Działoszyn. Pozostali uczestnicy zawodów zostali udekorowani okolicznościowymi medalami za udział i upominkami. gratulacje.gif

Medal okolicznościowy za udział:

medal.jpg

Następną konkurencją sportową jaka została przeprowadzona po raz pierwszy był Bieg o Puchar Sołtysa. Linia startu znajdowała się na posesji sołtysa, a meta na placu przed remizą strażacką. Z nieukrywaną radością donoszę, że linię mety przekroczyła ta sama liczba maratończyków (1 km  Laughing) co na starcie. Puchar sołtysa zdobył zawodnik z Lublińca Zenek Kowalczyk. (Prowadzone jest dochodzenie sędziowskie, czy aby nie zaistniała zmowa Zenków Wink). II miejsce zdobył zawodnik ze Szczepanów Tomek Maciołek, a III miejsce ex aequo cała reszta zawodników - czyli trzy Panie (Bożenka, Edytka i Iwonka) oraz sołtys i jego zastępca. Wszyscy zostali nagrodzeni nagrodami (tak wesołymi jak ten maraton) ufundowanymi przez Radę Sołecką.

Przeprowadzony został również turniej siłowy. W zmaganiu na rękę w finale walczyli Pan Burmistrz i Pan Sołtys. Nieoczekiwanie nasz faworyt, sołtys został pokonany !

Następnie rozpoczęła się zabawa dla dzieci przy muzyce. Dzieci miały okazję popisać się odgadywaniem kalamburów pokazywanych przez sołtysa, umiejętnościami wokalnymi i tanecznymi. Wszystkie dzieci nagradzane były upominkami. Były lody od producenta lodów i mrożonek ANITA z Działoszyna.

W trakcie zabawy odbywał się turniej piłki siatkowej i tenisa stołowego, w których udział brał burmistrz,sołtys, dzieci i mieszkańcy.

Końcowym punktem imprezy było ognisko i pieczenie kiełbasek. Niespodziankę sprawił nam Pan Kazimierz Podgórski (podwórkowy akordeonista - jak mówi o sobie), który przygrywając na akordeonie rozśpiewał całe towarzystwo. Niemniejszą niespodziankę sprawił biesiadnikom, były sołtys Pan Józef Konieczny, który w przepięknym wykonaniu solowym przypomniał nam: "...jak szybko płynie życie, jak szybko mija czas."

Niech to będzie dla nas wszystkich ważna życiowa rada ...

... a dla organizatorów motywacja i zachęta do kontynuowania tej cyklicznej już imprezy, która jak mam nadzieję będzie integrowała mieszkańców: Kiedosów, Szczepanów i naszych sąsiadów.

O tej imprezie piszą w:

Kulisach Powiatu, na str. 11 artykuł pt.: "Tak się bawią Kie-do-sy!"

Internetowym Serwisie Informacyjnym Miasta i Gminy Działoszyn

Zamieszczam kilka fotografii z imprezy. Cała fotorelacja w najbliższym czasie.

dd201107.jpg

dd2011101.jpg