Witamy na oficjalnej stronie internetowej Ochotniczej Straży Pożarnej w Kiedosach.

Zarząd OSP w Kiedosach 

 

sztandar_logo_100.jpg

mdp_logo.jpg

 
     
     

Makabryczny wypadek na DK 42 w Drabach

19-04-2012 07:48:19

O godz. 5:35 policja otrzymała zgłoszenie o zdarzeniu, w którym śmierć poniósł 91 letni mieszkaniec Drabów. Pieszy został śmiertelnie potrącony najprawdopodobniej przez samochód ciężarowy. Kierowca nie pozostał na miejscu wypadku. Policja prowadziła czynności na odcinku ponad 2 km, na którym zostały przemieszczone szczątki ofiary wypadku.

Ruch na DK 42 został wstrzymany na odcinku Raciszyn - Parzymiechy. Jednostka OSP Kiedosy zabezpieczała miejsce wypadku w Kiedosach.
Sekcja w składzie D. Nowak, Z. Krzemiński i J. Włodarczyk wykonywała zadania związane z przywróceniem ruchu na DK 42 aż do godzin przedpołudniowych.

To bardzo tragiczne w skutkach zdarzenie na drodze krajowej 42, w naszej okolicy wstrząsneło mieszkańcami. Policjancji, którzy brali udział w czynnościach zwiazanych z wypadkiem stwierdzili, że jest to najokropniejszy w skutkach wypadek z jakim mieli do czynienia.

Wypadek na odcinku drogi karajowej 42, w terenie zabudowanym, na odcinku z poboczem bez chodnika, na którym mogliby się bezpiecznie poruszać piesi powinien wszystkim nam (uczestnikom ruchu - zwłaszcza kierowcom ciężkich samochodów, instytucjom odpowiedzialnym za infrastrukurę drogową) uświadomić zagrożenia jakie nasiliły się ostatnio na tej drodze. Ten wypadek potwierdza, że wzmożony ruch ciężkich pojazdów (nagminnie przekraczających dopuszczalną prędkość na terenie zabudowanym) stanowi śmiertelne zagrożenie dla poruszających się po drodze lub poboczu pieszych i rowerzystów. Do przystanków autobusowych przy DK 42 w miejscowości Kiedosy, Draby i Kolonia Lisowice praktycznie codziennie podążają uczniowie, którzy autobusami szkolnymi dowożeni są do szkół. Czy są bezpieczni idąc poboczem drogi ? Muszą być bezpieczni ! Ludzie ludziom nie mogą zgotować tak strasznego losu.

Powrót do listy

Powrót