Udział strażaków w obchodach Święta Bożego Ciała

08-06-2012 09:05:41

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej potocznie nazywana Świętem Bożego Ciała miała miejsce w kościele paraf. w Parzymiechach w dniu 7 czerwca. Procesja z Najświętszym Sakramentem przeszła ulicami Parzymiech do miejscowości Napoleon, podczas której wierni modlili się przy czterech ołtarzach.

W Mszy Św. i procesji uczestniczył poczet sztandarowy w składzie: dh Krzysztof Bukowiec, dh Mateusz Krzemiński i dh Radosław Kowal. Był to pierwszy udział naszych strażaków z pocztem sztandarowym podczas Mszy Świętej w kościele paraf. w Parzymiechach. Dh Zenon Krzemiński brał udział w asyście towarzyszącej Najświętszemu Sakramentowi.  Pozostali strażacy włączyli się czynnie do procesji niosąc krzyż i chorągwie kościelne.

/red. R. R/