Powołanie MDP

25-06-2009 15:31:45

W dniu 25 czerwca 2009 r. zarząd OSP w Kiedosach uchwałą Nr 1/2009 powołał Młodzieżową Drużynę Pożarniczą (MDP) przy OSP w Kiedosach.

Tą samą uchwałą wprowadzony został regulamin organizacyjny MDP.

Treść uchwały ...

mdp_400.jpg

Jednocześnie rozpoczął się nabór członków do drużyny MDP. Obecnie trwają szkolenia rekrutów i przygotowania do zawodów sportowo-pożarniczych, które odbędą się 12.07.2009 r. /niedziela/ na stadionie sportowym w Działoszynie..

Młodszym druhom już w tej chwili należy pogratulować zapału do nauki i pracy. Mamy nadzieję, że wkrótce będziemy gratulowali im sukcesów.

Planowne jest ślubowanie członków MDP w niedzielę 12.07.2009 r. ok. godz. 12:00, przed wyjazdem na zawody.

2 maja - Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej

01-05-2011 11:04:16

2 maja - Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej

W dniu 2 Maja obchodzony jest Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Niech ten dzień połączy wszystkich druhów strażaków i mieszkańców naszego sołectwa w duchu patriotycznym, ponad wszelkimi podziałami i zmobilizuje nas do wywieszenia biało-czerwonej flagi.  Ten dzień jest okazją, abyśmy wywieszając flagi narodowe popularyzowali polskie symbole narodowe, a w młodym pokoleniu szczepili poczucie dumy i poszanowania do najświętszych tradycji państwowości polskiej.

W związku z tym, iż w dniu 1 maja odbędzie się beatyfikacja Jana Pawła II można obok flagi państwowej wywiesić flagę watykańską. Oficjalna flaga watykańska powinna wyglądąć tak, jak to jest określone na stronie internetowej państwa watykańskiego: http://www.vaticanstate.va/EN/State_and_Government/General_informations/Flag.htm

Prawidłowo flagi państwowe Polski i Watykanu powinny wisieć obok siebie w następujący sposób (jeżeli wieszamy dwie flagi, flaga państwowa Polski jest wieszana z prawej strony - patrząc od strony budynku, jeżeli wieszamy trzy flagi, flaga państwowa Polski powinna być powieszona w środku):

flagapolski.jpg Bandiera1.jpg

Ponieważ przyjęło się w Polsce wieszać flagę w kolorach żółtym i białym poziomo to możemy zaobserwować flagi powieszone kolorem żółtym do góry lub odwrotnie. Gdyby przyjąć zasadę, że kolor żółty znajduje się od strony drzewca to przy wywieszeniu w pozycji poziomej kolor żółty powinien być na górze.